1946 Zwangsaustreibung

Vandaag kwam dit bericht in een groep met gelijk gestemde m.b.t. de geschiedenis van Sudetendeutschen. (donateur bij ons bekend).

Onderstaande foto geeft aan hoe onze voorouders in 1945/46 onder dwang verdreven werden. Werd er meteen door geraakt en dan wil je wel weer meer weten en kan je je wel indenken waarom hier weinig over gesproken werd. Waar gaan jou gedachten naar uit als je dit beeld ziet?

Bron: Boek Egertal-Klösterle, via Facebook

De ” N” op de kleding staat voor “Nemec” het geen betekend dat je de Duitse Nationaliteit had. Je kreeg maar kort de tijd om je spullen te pakken en niet wetend of je ooit nog eens terug zou komen in het huis waar je nu woonde.

In de jaren dat we aan het zoeken zijn ook samen met Mitzi in Tsjechië zijn we wel e.e.a. aan de weet gekomen. De stamboom van hun familie hebben we al tot begin 1800 gevonden.  Voor vragen mag je ons gerust schrijven. Misschien kunnen we jou dan ook op weg helpen.

Heeft u aanvullende verhalen die je graag wil delen, zodat er meer duidelijkheid kan komen voor mensen die hier geen weet van hebben. Er zal je ook meer duidelijkheid geven.